Jak roboty zmieniają restauracyjny biznes i przyciągają nowych klientów?

Robot kelner to urządzenie, które spotyka się z wieloma pozytywnymi reakcjami, zmniejsza koszty pracy, a nawet generuje większy zysk. Być może dlatego tak wiele lokali gastronomicznych decyduje się na nowego kompana, który na jednym ładowaniu potrafi obsłużyć niezliczone ilości gości. Zobacz, jak robot kelner potrafi odmienić lokal. 

Robot kelner wkracza do polskich restauracji. Jakie zadania można mu powierzyć?

Innowacyjni kelnerzy, czyli roboty dostarczające jedzenie 

Roboty coraz częściej zastępują tradycyjne role specjalistów, a w tym kelnerów. Ich wprowadzenie do restauracji przekształca nie tylko sposób obsługi, ale także sposób, w jaki klienci doświadczają wizytę w lokalu. Przykładem takiej innowacji jest robot kelner, który nie tylko dostarcza dania, naczynia czy podaje menu, ale również tworzy unikalne interakcje z gośćmi.

Nowe doświadczenia  a roboty kelnerskie

Roboty, a w tym BellaBot, przypominające w wyglądzie kota, wprowadzają nową jakość obsługi i sprawiają, że dostarczone jedzenie cieszy jeszcze bardziej. Zaprogramowane, aby reagować na dotyk – miauczenie i odpowiedzi głosowe przy drapaniu za uchem – przyciągają uwagę i sympatię gości. Te interaktywne cechy sprawiają, że robot staje się nie tylko narzędziem do usprawnienia pracy, ale prawdziwą atrakcją restauracji.

Dzięki robotom kelnerom obsługa staje się szybsza i bardziej efektywna. Roboty są w stanie przewozić większą ilość zamówień jednocześnie, co znacznie skraca czas oczekiwania na dania. Efekty świetlne i przypomnienia głosowe o numerze stołu dodatkowo podnoszą jakość obsługi, informując gości o stanie realizacji ich zamówienia.

Darmowy marketing

Roboty kelnerskie wprowadzają nowy element doświadczenia klienta w restauracji. Goście, szczególnie młodsze pokolenia, cenią technologiczne nowinki i chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami w mediach społecznościowych. To z kolei przekłada się na większą rozpoznawalność marki i przyciąga nowych klientów, zaintrygowanych możliwością interakcji z tak niezwykłymi maszynami.

Pamiętaj, że takie innowacyjne maszyny możesz wykorzystać jako roboty reklamowe. Najnowsze modele zachęcają do zakupu danego dania, proponują dodatkowe pozycje z karty, a nawet rozmawiają z gośćmi o ich preferencjach. 

Skupienie na gościach 

Co więcej, roboty pozwalają kelnerom na większe skupienie się na indywidualnym podejściu do klienta, co z pewnością dodatkowo zwiększy zaufanie. Gdy maszyny przejmują rutynowe zadania, pracownicy mogą poświęcić więcej czasu na rozmowę z gośćmi, rekomendowanie specjalnych dań czy tworzenie osobistej więzi, co jest kluczowe dla budowania lojalności klientów.

Zoptymalizowany proces dowozu zamówień do stołu 

PuduBot2 to przykład, jak innowacyjne rozwiązania mogą rewolucjonizować branżę. Jest to udoskonalona wersja popularnego robota dostawczego, wprowadzona na rynek w 2017 roku, która obecnie wyznacza nowe standardy w automatyzacji i efektywności operacyjnej. Ten robot kelner ma za zadanie usprawnić operacyjność dostaw realizowanych na terenie restauracji. 

Sprawna dostawa jedzenia 

PuduBot2 został wyposażony w trzy, a opcjonalnie nawet w siedem tac, co znacznie zwiększa jego funkcjonalność i adaptacyjność do różnych zadań. Uniwersalność tego robota sprawia, że jego zastosowanie jest możliwe niemal w każdej branży, nie tylko gastronomicznej. Ponadto takie roboty kelnerskie mają umiejętność unikania przeszkód, dzięki czemu zawsze docierają tam, gdzie wyznaczone zostało miejsce odbioru zamówienia. 

Nowa konstrukcja oferuje szereg ulepszeń względem poprzednika, w tym mocniejsze czujniki i większą pojemność baterii, co przekłada się na dłuższą i bardziej efektywną pracę. Zastosowanie aluminiowej obudowy oraz interaktywnego ekranu dotykowego nie tylko zwiększa trwałość urządzenia, ale także poprawia interakcję z użytkownikiem.

Robot dotrze wszędzie tam, gdzie jest klient 

Jednym z najważniejszych aspektów dopracowanych robotów jest ich zdolność do adaptacji w dynamicznych środowiskach, takich jak zatłoczone restauracje czy centra handlowe. Dzięki połączonej technologii laserowej i wizualnej robot osiąga znakomitą stabilność jazdy oraz zdolność do swobodnego poruszania się nawet w miejscach z wysokimi sufitami, czyli do 20 metrów. To pozwala na bezproblemowe funkcjonowanie w różnorodnych przestrzeniach. 

Czy mówiliśmy już, że takie urządzenie potrafi pokonać przeszkodę i znaleźć interesujące rozwiązanie nawet wtedy, kiedy trasa nie jest sprzyjająca? Nie musisz się martwić, że maszyna po odebraniu zamówienia z kuchni zaginie, a klienci nie otrzymają swojego dania. Robot kelner, na przykład PuduBot2 zawsze szuka alternatywnej trasy, dzięki czemu jego praca jest wyjątkowo efektywna. 

Mapowanie trasy 

Technologia lidarowa umożliwia precyzyjne mapowanie trasy, skracając czas potrzebny na zaplanowanie i wykonanie dostawy o ponad połowę w porównaniu do tradycyjnych metod. Czujniki te stale skanują otoczenie, zapewniając szybkość i bezpieczeństwo operacji przez dokonywanie korekt kursu w czasie rzeczywistym. Wsparcie robota kelnera jest nieocenione nawet w restauracjach o wyjątkowo dużych przestrzeniach. Nasz robot po zakończeniu dostawy wraca do kuchni, aby odebrać kolejne zamówienie. I choć główną rolą robota kelnera jest dostarczenie jedzenia, to i tak zapewnia on rozrywkę wszystkim gościom.

Sprawne sprzątanie w branży gastronomicznej 

Unikalne doświadczenie wszystkim gościom Twojego lokalu zapewni również inna nowinka technologiczna, czyli robot sprzątający. To właśnie on zadba o czystość. Robot CC1 to przykład urządzenia, które zrewolucjonizowało rynek sprzątania, łącząc w sobie cztery kluczowe funkcje: zamiatanie, szorowanie, odkurzanie oraz mopowanie.

CC1 to jedno urządzenie, które spełnia wszystkie potrzeby związane z utrzymaniem czystości, eliminując konieczność posiadania wielu różnych sprzętów. Jego wszechstronność sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla domów, jak i dla większych przestrzeni komercyjnych.

Integracja funkcji

Zamiatanie i odkurzanie to podstawowe funkcje, które wykonują roboty sprzątające stworzone specjalnie dla lokali gastronomicznych. I choć nie zostały wyposażone w czujniki temperatury czy specjalny system ogrzewania wody, to potrafią mopować tak, że wszystkie tłuste plamy znikną od razu. Robot kelner i urządzenie sprzątające to specjaliści, którzy powinni znaleźć się w Twoim lokalu gastronomicznym. 

CC1 wykonuje z wysoką precyzją. Robot jest wyposażony w zaawansowane czujniki, które pozwalają mu wykrywać różnice w powierzchniach.

Szorowanie i mopowanie są kolejnymi funkcjami, które wyróżniają CC1. Urządzenie nie tylko zbiera większe zanieczyszczenia, ale również radzi sobie z trudniejszymi do usunięcia plamami, dzięki czemu podłogi są nie tylko czyste, ale i higieniczne.

Super promocja!

Podpisz umowę na robota jeszcze w Czerwcu i zgarnij
miesiąc PUDU za 1zł !!

*Szczegóły promocji dostępne u handlowców.