LSI Software rozpoczyna współpracę z Pudu Robotics

Wiele wskazuje na to, że 2022 rok przyniesie rozwiązania, które technologicznie wprowadzą nas do nowego świata. LSI Software podejmując współpracę ze znanym i cenionym producentem robotów sprowadzi do Polski urządzenia, które dotychczas były niedostępne dla branży usługowej. Jak pozyskanie nowego kontrahenta przełoży się na ofertę firmy?

Czas postawić na roboty

Jeszcze do niedawna robotyzacja wydawała się być zarezerwowana wyłącznie dla sektora produkcyjnego. Niedostrzegalny dotąd przez konsumentów rynek robotów wydawał się rozwijać powolnie i bez rewolucji. Tymczasem liczba robotów na świecie dynamicznie rośnie. Dane International Federation of Robotics mówią obecnie o 2,4 mln robotów funkcjonujących głównie w azjatyckim przemyśle. Jednak według raportu Międzynarodowej Federacji Robotyki, to w Europie jest największe zagęszczenie robotów w stosunku do liczby pracowników. Polska w zestawieniu IFR zajmuje wysokie, czternaste miejsce, które pokazuje chłonność i potencjał rynku nastawionego na nowoczesne rozwiązania technologiczne. Szacuje się, że obecnie aż 39 proc. wszystkich robotów w Polsce jest wykorzystywanych w branży motoryzacyjnej. Autonomiczne urządzenia wykonujące powierzony zakres obowiązków coraz częściej pojawiają się jednak w innych branżach, bezpośrednio bliżej finalnych klientów. Dla porównania średnie tempo wzrostu liczby robotów przemysłowych w Chinach wynosi aż 37 proc. To właśnie tam powstają najnowocześniejsze urządzenia, które już w 2022 roku LSI Software wprowadzi do swojej oferty.

LSI Software z przełomową ofertą

Współpraca firmy LSI Software — największego polskiego dostawcy oprogramowania dla branży HoReCa z Pudu Robotics — największym na świecie dostawcą robotów kelnerów tworzy nową, przełomową ofertę na polskim rynku. Jako pierwsi chcemy zaoferować masowy dostęp do rozwiązań, które zrewolucjonizują branżę gastronomiczną — mówi Michał Czwojdziński, członek zarządu w LSI Software S.A. Roboty, które już teraz oferujemy naszym klientom, to inny wymiar obsługi, który dostarczymy do restauracji w całym kraju. Chcemy dostarczać nie tylko najlepsze i najnowsze rozwiązania technologiczne, ale również unikalne doświadczenia, które podniosą konkurencyjność lokali — dodaje. Do tej pory firma Pudu dostarczyła dziesiątki tysięcy robotów do ponad 60 krajów na całym świecie. Sprowadzając do Polski roboty z oferty Pudu, firma LSI Software będzie dysponowała sprawdzonymi i nowoczesnymi robotami, które będą uzupełniały pracę kelnerów w polskich restauracjach.

Pudu Robotics rewolucjonizuje gastronomię

Firma, z którą LSI rozpoczyna właśnie współpracę, ma swoją siedzibę w chińskiej Dolinie Krzemowej. To właśnie tam powstają obecnie najnowsze rozwiązania technologiczne, które podbijają świat. Stosunkowo młode przedsiębiorstwo bardzo szybko stało się wiodącym dostawcą robotów, które podnoszą wydajność i produktywność firm z branży gastronomicznej. Od samego początku Pudu skutecznie pozyskuje środki na badania i rozwój tworząc na podstawie własnych patentów unikalne rozwiązania. Już teraz roboty zaprojektowane przez Pudu pracują w licznych restauracjach, szpitalach, hotelach i fabrykach na całym świecie. Zaprojektowane w Shenzhen urządzenia trafią teraz do Polski, wprowadzając obsługę klienta na zupełnie nowy poziom.

LSI Software Pudu Roboty

Funkcjonalność robotów

Urządzenia, które już teraz są sprowadzane do Polski, są całkowicie przygotowane do specyfiki pracy w gastronomii i funkcjonowania w zatłoczonych lokalach. Dzięki ofercie LSI Software restauratorzy mogą sięgnąć po jeden z czterech modeli, z którym można rozpocząć innowacyjną przygodę:

Na czym polega ich funkcjonalność i jak sprawdzają się w codziennej pracy? Przede wszystkim mogą zaopiekować się klientem już od samego wejścia, doprowadzając go do stolika. Roboty są interaktywne, reagują na komunikaty głosowe, dotyk czy ruch. Wysyłane z kuchni jedzenie  jest dostarczane na tacach do konkretnego stolika, a wbudowane czujniki informują o tym, czy danie zostało odebrane przez klienta. Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo i komunikacja. Roboty są wyposażone w detektory, które wykrywają nawet dwucentymetrowe przeszkody. Ich detekcja obejmuje 10 m i odbywa się 5400 razy na minute, co gwarantuje ciągłą orientację urządzenia w terenie. W przypadku napotkania nagłej przeszkody na swojej drodze robot zareaguje zaledwie w 0,5 sekundy. Ważnym elementem jest również podlegające optymalizacji zawieszenie, które zapewnia bezpieczeństwo potraw i cichą pracę urządzenia. Roboty to jednak przede wszystkim wydajność. Na jednym cyklu ładowania urządzenie może służyć 12-godzinnym czasem pracy, a dzięki możliwości wymiany baterii mamy do dyspozycji dostępność 24/7.

Podsumowując

Cała branża HoReCa jest w ostatnich latach zaopatrywana w rozmaite technologiczne rozwiązania. Robotyzacja pewnego zakresu usług w hotelach i restauracjach wydaje się być dzisiaj przełomem tak, jak kiedyś automatyka sterująca czy samoobsługowe POSy. Roboty są już nie tylko technologicznym ewenementem, ale sposobem na radzenie sobie z brakami kadrowymi, wzmożonym ruchem w godzinach szczytu czy jakością obsługi klienta. Dzięki współpracy LSI Software i Pudu Robotics polska gastronomia ma szansę sięgnąć po najnowocześniejsze rozwiązania na świecie.