Pizza Hut i KFC postawiły na roboty PUDU

Jedna z najbardziej znanych sieci restauracyjnych w Polsce również postawiły na Pudu Roboty! Robot-kelner Bellabot zawitał do warszawskiego lokalu KFC, natomiast w Pizza Hut w Warszawie oraz w Pizza Hut we Wrocławiu spotkamy dwóch kocich kelnerów pracujących w trybie kooperacji!

Robot kelner w KFC Warszawa

W maju, sieć AmRest, czyli spółka zarządzająca lokalami KFC w Polsce postawiła na roboty PUDU. Pierwszy lokal KFC, który został wyposażony w robot kelnera Bellę znajduje się w Warszawie przy alejach Jerozolimskich 184, w pobliżu marketu Makro. Wdrożenie innowacyjnych urządzeń jest nie tylko sposobem na nowe wrażenie dla klientów z wizyty w restauracji, ale również skutecznym rozwiązaniem na odciążenie załogi lokalu z powtarzalnych prac, jak noszenie tac z jedzeniem do stolika. Przeniesienie tej czynności na roboty, pozwala podnieść jakość obsługi, ponieważ dzięki temu kelnerzy mogą poświęcić więcej czasu klientowi. Jednocześnie, lokal zyskuje niespotykaną wcześniej formę promocji jakim jest robot i tym samym zwiększa swoją konkurencyjność względem pozostałych lokali. A o przewagę dzisiaj trudna, zwłaszcza na warszawskim rynku gastronomicznych, ponieważ w samej Warszawie znajdziemy 4 tys. punktów gastronomicznych!

BellaBoty w Pizza Hut Warszawa oraz Pizza Hut Wrocław

Pan Jarosław Orłowski, pełniący rolę Brand Leadera marki Pizza Hut powiedział, że inspiracją dla polskiego oddziału były roboty wdrażane w KFC, m.in. w Dubaju – mogliście o tym przeczytać w naszym artykule. Ta inspiracja zaowocowała wdrożeniem robotów w lokalu w Warszawie oraz we Wrocławiu. W Warszawie roboty PUDU spotkamy w oddziale Pizza Hut Zodiak, który znajduje się w samym centrum miasta, niedaleko Pałacu Kultury i Nauki. 

Jednym z ostatnich wdrożeń to był robot, którego wprowadziliśmy, który wspiera naszych kelnerów w restauracjach. Sprawia to, że całe doświadczenie w restauracji jest o wiele bardziej ciekawsze.

We Wrocławiu robot kelnerzy pomagają zespołowi restauracji Pizza Hut znajdującej się w sercu wrocławskiego Starego Rynku. Warto zaznaczyć, że w obu lokalach pracują po dwie Belle, które działają w trybie kooperacji. Nasze roboty przyciągają do obu pizzerii nie tylko najmłodszych klientów, ale również tych starszych, którzy ciekawi są nowych technologii. Klienci podczas wizyty w restauracjach chętnie nagrywają i udostępniają relację w swoich kanałach social media, co pozytywnie wpływa na marketing tych lokali.

Technologia, która działa

Wdrożenie naszych robotów BellaBot, w takich miejscach jak restauracja KFC i Pizza Hut, czyli miejscach o wzmożonym ruchu, jest idealnym testem dla zastosowanych w robotach technologii. Roboty PUDU mają już za sobą wdrożenia w wielu miejscach, które nie zawsze są związane stricte z gastronomią. Zebrane doświadczenia pozwalają na ulepszenia pracy naszych robotów, a setki zrealizowanych dziennie kursów z jedzeniem utwierdzają nas w przekonaniu, że jest to technologia, która działa i w wymierny sposób odciąża pracę kelnerów.

Jesteście ciekawi, czy na mapie robotów PUDU pojawią kolejne lokale Pizza Hut i KFC? Z wypowiedzi Brand Leadera Pizza Hut, możemy się jednie domyślać 😉

Rozważamy i będziemy kontynuować dalsze testy i rozważamy też szersze wdrożenie.

Powyższe cytaty pochodzą z filmu, który nagraliśmy z okazji pierwszego wdrożenia robotów PUDU w restauracji Pizza Hut Zodiak w Warszawie. Zachęcamy do obejrzenia!